معرفی شرکت ESRI

قبلی
آموزش
آموزش
مشاهده
طراحی و پیاده سازی بیش از 40 پروژه GIS و WEBGIS
طراحی و پیاده سازی بیش از 40 پروژه GIS و WEBGIS
مشاهده
خدمات شرکت
خدمات شرکت
مشاهده
۱۳۹۶/۱/۹ چهارشنبه
(0)
(0)
معرفی شرکت ESRI
معرفی شرکت ESRI

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فعالیت کننده در زمینه ی GIS است. ESRIجزء معدود شرکت هایی است که بیشتر تمرکز خودرا رویGISگذا شته است و سعی در توسعه ی محصولات خود در زمینه های مختلف GISدارد.
 
این شرکت را شایدبتوان مو فقترین شرکت فعالیت کننده در حوزه یGIS دانست که با کمپانی های مهم مثل اتودسک در بازار GISرقابت دارد. درادامه به بررسی این شرکت و محصو لات آن پرداخته می شود.
 
 
موسسه ی تحقیقات سیستم های محیطی یا ESRI توسط Jack Dangermond و همسرش Lauraدر سال 1969 در کالیفرنیای آمریکاو با تمرکز بر بحث  کاربری اراضی تاسیس شد. این شرکت در ابتدا یک گروه تحقیقاتی کوچکی بو د و هدفش سازماندهی و آنالیز اطلاعات جغرافیایی به منظور کمک به برنامه ریزان و تصمیم گیران در رابطه با زمین و کاربری آن و کمک به آنها در گرفتن تصمیمات دررابطه با محیط بود.
 
در سال 1982،ESRI با نرم افزارARC INFO وارد بازارتجاری شد و در سال1986، PC ARC INFOرا عرضه کرد؛ سپس در سال1991این شرکت نرم افزارArcView که دارای رابط گرافیکی کاربرپسند وساده بو د را عرضه کرد.
 
در سال1994،این شرکت اقدام به ایجاد وبسایت اختصاصی خود نمود. این شرکت تا سال 1995، 1000 کارمند داشت در سال 1996، ESRI  اولین مولفه ی نرم افزاری به اسم MapObjects را ارائه داد که این نرم افزار اولین پلتفرم برای توسعه ی نرم افزارهای GIS ی شخصی سازی شده، بود.
 
در سال 1999این شرکت با ارائه  ArcInfo 8،به مهندسی مجدد هسته ی نرم افزارهای خود اقدام نمو د. این شرکت در سال 2004،ArcGIS 8  رومیزی را با افزونه های چهارچو ب تو سعه و پلتفرم سرور منتشر نمود. این پلتفرم که ArcGIS Server نام دارد برای ساخت برنامه های کاربردی GIS سازمان در این نسخه ارائه شد که تمرکز روی مدیریت و پشتیبان چند کاربر دا شت و شامل قابلیت های پیشرفته GIS بود.
 
ArcGIS Server  چارچوبی برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد برنامه های کاربردی و سرویس های تحت وب فراهم می کند.در سال 2007 این شرکت  ArcGIS Explorerرا به منظور فراهم کردن استفاده از GIS برای هر شخص معرفی کرد.
 
در سال 2010 وبسایت ArcGIS Ideas به منظور ایجاد فرومی که در آن کاربران پیشنهادهای به منظور تولید و پیشرفت محصولات، معرفی محصولات مورد علاقه و بحث بین کاربران ایجاد شد.
 
 این شرکت در سال 2012، Arc GIS Online را که سیستم نقشه سازی بر اساس ابر Cloud-Based Mapping  برای سازمان ها بود، معرفی کرد. این سیستم ابزارهای برای فهرست سازی ، بصری سازی و اشتراک اطلاعات مکانی ، پیشنهاد میدهد. در همین سال ArcGIS 10.1 که کاربران را قادر به ارائه ی منابع GIS به عنوان سرویس Web و در دسترس قرار دادن اطلاعات جغرافیایی برای کاربران بیشتر می کند، ارائه داد.
 
محصو لات این شرکت (به خصوص ArcGIS Desktop رومیزی)، 40.7 درصد بازار جهان را به خود اختصاص داده است. در سال 2002 ،با تقریباً 30 درصد بازار جهان فروشنده ی پیشتاز بازار GIS بو ده است.
درحال حاضر بیش از یک میلیو ن کاربر در بیش از350000 شرکت و سازمان در 200 کشور از محصولات این شرکت استفاده می نمایند. در بین استفاده کنندگان محصولات این شرکت، اسامی سازمانهای فدرال و سازمانهای مسئول تهیه نقشه در بیش از 50 ایالت آمریکا به چشم می خورد.
دفتر مرکزی این شرکت در رد لندز کالیفرنیا آمریکا قرار دارد. این شرکت دارای 10 دفتر در ایالات متحده است و دارای 80 نمایندگی در خارج از ایالات متحده است. این شرکت دارای 2000 کارمند در آمریکا است و هنوز به صورت خصوصی توسط تاسیس کننده ی آن اداره می شود.
 
در سال 2006 سود شرکت تقریباً 660 میلیون دلار بود. در مقاله Investor's Business Daily ، در سال 2009 سود سالیانه ی ESRI 1.2 بیلیون دلار از 300000 مشتری، برآورد شد. این شرکت هرسال کنفرانس کاربران بین الملل را برگزار می کند که اولین آن در سال 1981 با 16 کاربر بو ده است. این کنفرانس در 10 سال گذشته در San Diego برگزار شده ا ست. در سال2012 تقریباً 15000 کاربر از 131 کشو ر در این کنفرانس شرکت کردند.
 
شرکت ESRI مجموعه ی نرم افزاری ArcGIS و نرم افزار CityEngine را به عنوان دو راه حل GIS ی ارائه داده است. مجمو عه ی شامل چندین محصول در حو زه های مختلف GIS است.
 نرم افزار CityEngine نیز یک نرم افزار قدرتمند در حوزه ی بصری سازی است که قابلیت ارتباط با اکثر محصولات مجمو عه ی ArcGIS را دارد. در واقع شرکت ESRI با معرفی این محصول سعی در پیشرفت در زمینه ی GIS سه بعدی دارد.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده